Instalacje światłowodowe – spawanie światłowodu Wykonujemy spawanie włókien światłowodowych z wykorzystaniem spawarki światłowodowej FSP-UP80. Przyjmujemy wszystkie zlecenia na spawanie światłowodów, również dla niewielkiej ilości włókien i w nietypowych lokalizacjach, dla prac na wysokości, podejmujemy się również podwykonawstwa. Usługi spawania światłowodów i materiały są obecnie dostępne dla każdej instalacji, koszt montażu, jest zbliżony do cen pracy wykwalifikowanego instalatora, a ceny materiału nie przekraczają cen materiałów do miedzi.

Światłowód

Instalacje światłowodowe – spawanie światłowodu

OTDR
            

    Wykonujemy spawanie włókien światłowodowych wraz z pomiarem reflektometrem O D T R, połączenia włókien wykonujemy z wykorzystaniem spawarki światłowodowej FSP-UP80. Przyjmujemy wszystkie zlecenia na spawanie światłowodów, również dla niewielkiej ilości włókien i w nietypowych lokalizacjach, oraz prac na wysokości, podejmujemy się również podwykonawstwa. Usługi spawania światłowodów i materiały są obecnie dostępne dla każdej instalacji, koszt montażu, jest zbliżony do cen pracy wykwalifikowanego instalatora, a ceny materiału nie przekraczają cen materiałów do miedzi.


FSP-UP80

Spawarka

Światłowód to medium transmisyjne stanowiące czyste szklane włókno kwarcowe wykonane z dwutlenku krzemu, ma kołowy przekrój, w którym światło jest zamknięte przez otoczenie nieprzezroczystym płaszczem centralnie położonego rdzenia. Dla promieni świetlnych o częstotliwości w zakresie bliskim podczerwieni współczynnik odbicia światła jest większy w płaszczu niż w rdzeniu co powoduje całkowite wewnętrzne odbicie promienia i prowadzenie go wzdłuż osi włókna.

Włókno światłowodowe składa się z:

1. Rdzenia - szkło kwarcowe SiO2 domieszkowane GeO2,

2. Płaszcza - czyste szkło kwarcowe SiO2,

3. Pokrycia pierwotnego - powłoka akrylowa (CPC) z zewnętrzną warstwą barwną

    utwardzaną w UV.

 

Certyfikat

OMNItek

Światłowody jednomodowe i wielomodowe

Światłowody dzieli się na światłowody do przesyłu jednomodowego oraz multimodowego. W zależności od sposobu budowy światłowodu można osiągnąć odmienne odległości transmisji danych. 

Parametry

Jednomodowe

Multimodowe

Długość fali nośnej

1310 I 1550 nm

850 I 1310 nm

Odległości przesyłu

Ethernet

Do 20 km

2000 m

Fast Ethernet

30~80 km

2000 m

Giga Ehternet

10~30 km

500 m

Grubość rdzenia

do 10.5 μm

Do 62.5 μm


Zasada funkcjonowania światłowodu


        Ze względu na to, że płaszcz włókna światłowodu wykonany jest z tworzywa o współczynniku załamania światła mniejszym od wartości tego współczynnika dla szkła, możliwe jest działanie światłowodu. Zależność ta pozwala na utrzymanie światła we wnętrzu rdzenia, gdyż promień świetlny odbija się od płaszczyzny styku rdzeń-płaszcz włókna.

        Światłowody jednomodowe przesyłają tylko jedną składową światła – wszystkie promienie płynącego światła mają ten sam kąt odbicia od płaszcza wokół rdzenia. Dzięki takiemu zachowaniu przebywają tą samą drogę w jednakowym czasie.


Źródło 1310/1490/1550 Laser OLS-UP30B-3L

Miernik

Źródło światła Laser OLS-UP30B-3L jest przeznaczone do wykonywania pomiarów strat włókien kabli jednomodowych na łączach światłowodowych wraz z miernikiem mocy optycznej. Stabilizowane wyjście światła zapewnia dokładne wyniki badań. Wszechstronna konfiguracja długości fal SM. Urządzenie dedykowane do testów sieci jednomodowych i sieci FTTH. Urządzenie klasy ekonomicznej. Źródło światła OLS-UP30B-3L cechuje intuicyjna obsługa, wytrzymała i kompaktową budową oraz bogate wyposażenie dodatkowe.

Źródło światła Laser 1310/1490/1550nm

1. Moc wyjściowa: -7dBm
2. Stabilność mocy wyjściowej +0.05dB/15min; +0.1dB/ 8h
3. Generowane fale: ciągła lub modulowana 270Hz, 1kHz, 2kHz
4. Wyjściowe adaptery FC/PC
5. Podświetlany wyświetlacz LCD

Miernik mocy InGaAs Hi-Power OPM-UP30B

Miernik mocy OPM-UP30B do sprawdzania tłumienia toru optycznego sieci oraz kabli światłowodowych jedno- i wielomodowych. Urządzenie cechuje intuicyjna obsługa, wytrzymała i kompaktowa budowa, bogate wyposażenie dodatkowe. Niewielkie, przenośne i uniwersalne urządzenie klasy ekonomicznej.


1. Podstawowa klasa pomiarowa.

2. Detektor InGaAs 0.3mm

3. Mierzone moce: -50 ... +26dBm

4. Całkowita niepewność pomiaru 0.2dB (5%)

5. Kalibracja na 850nm, 980nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm

6. Rozdzielczość 0.01dB

7. Wymienne adaptery FC, SC opcjonalnie LC

8. Podświetlany wyświetlacz LCD

9. Możliwość kalibracji przez użytkownika

12J
KOLORYSTYKA

1

Czerwony

2

Zielony

3

Niebieski

4

Biały

5

Fioletowy

6

Pomarańczowy

7

Szary

8

Żółty

9

Brązowy

10

Różowy

11

Czarny

12

TurkusowyReflrktometr

Reflektometryczne pomiary światłowodów

    Pomiary reflektometryczne są podstawową czynnością, jaką wykonuje się podczas badania włókien światłowodowych. Do ich wykonania wykorzystuje się reflektometr.
To sprzęt używany z reguły przy budowie i eksploatacji sieci światłowodowych.
Pomiary reflektometryczne wykonywane są np. podczas prac instalacyjnych, okablowania światłowodowego.
Pomiar reflektometrem polega na wysłaniu do mierzonego światłowodu impulsów o dobieranej szerokości i ustalonej długości fali a następnie detekcji tej ich części, która ulega odbiciu. Na podstawie parametrów OTDR rysuje wykres mocy optycznej w funkcji odległości. Całość podana jest w skali logarytmicznej. Podstawowymi wielkościami, mierzonymi przez reflektometr są:
   -  odległość pomiędzy zdarzeniami
   -  straty na złączach
   -  tłumienność jednostkowa włókna
   -  odbicia
Po wykonaniu pomiaru zostaje przygotowana dokumentacja pomiarowa.

Raport 
SCHRACK
WIPI-TECH© wipi-tech