Instalacje światłowodowe – spawanie światłowodu Wykonujemy spawanie włókien światłowodowych z wykorzystaniem spawarki światłowodowej FSP-UP80. Przyjmujemy wszystkie zlecenia na spawanie światłowodów, również dla niewielkiej ilości włókien i w nietypowych lokalizacjach, dla prac na wysokości, podejmujemy się również podwykonawstwa. Usługi spawania światłowodów i materiały są obecnie dostępne dla każdej instalacji, koszt montażu, jest zbliżony do cen pracy wykwalifikowanego instalatora, a ceny materiału nie przekraczają cen materiałów do miedzi.


Sieci
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług
w zakresie bezprzewodowych sieci wifi.

Łącza radiowe jako alternatywa dla połączeń kablowych

WI-FI 2,4 GHz

        Od czego zaczynamy prace z infrastrukturą sieciową, jaka jest nasza wizja, tak aby wszystko działało poprawnie i było przejrzyste dla użytkownika, a wszelkie nieprawidłowości można było bardzo szybko zlokalizować i zapobiegać niespodziewanym awariom naszej infrastruktury. Naszym zadaniem jest aby nasze węzły sieciowe nie wygladały tak że nawet najbardziej doświadczony administrator  tam nie zagląda.


szafka


            Poprzez to że działamy w branży informatycznej od bardzo wielu lat to widzieliśmy już chyba wszystko i nieraz zmagaliśmy się z sieciami które dorastały przez lata i mają już miano dżungli i lepiej tam nie wchodzić bo działa i niech tak zostanie. Nie musi tak być wymieniajmy kable krosowe na kolorowe, stosujmy organizery kablowe, wymieniajmy szafy rack na większe, montujemy chłodzenie da się to zrobić.

       

SZAFKA
Szafa
CSI
 

Rodzaje materiałów i urządzeń do budowy sieci komputerowej

1.      Które urządzenia sieciowe zaliczane są do aktywnych, a które do pasywnych?

    Sieć komputerowa jest systemem bardzo skomplikowanym, złożonym z wielu różnych urządzeń sieciowych aktywnych, pasywnych i oprogramowania. Urządzenia aktywne takie jak koncentratory, przełączniki, routery, stanowią punkty, w których zbiegają się łącza prowadzące do serwerów, stacji roboczych i innych urządzeń sieciowych. Urządzenia pasywne znajdują się pomiędzy urządzeniami aktywnymi, nieprzetwarzające sygnału, a jedynie pośredniczące w ich przekazywaniu. Do elementów pasywnych zaliczamy:

a.       Nośniki danych, takie jak kable miedziane i światłowodowe.

b.     Gniazda i wtyki komputerowe - to końcówki, w których zarabiane są kable.

c. Szafy dystrybucyjne - pozwalają na bezpieczne przechowywanie sprzętu aktywnego. Do szaf są prowadzone i zarabiane kable z pobliskich pomieszczeń, co zabezpiecza sieć przed dokonywaniem zmian w okablowaniu przez nieuprawnione osoby. Mogą być dodatkowo wyposażone w systemy wentylacji z termostatami, oświetlenia, półki, uchwyty do kabli.

d.    Ramy montażowe - pełnią taką samą funkcję, jak szafy, lecz nie są obudowane i zamykane.

e.   Kanały kablowe - umożliwiają bezpieczne prowadzenie kabli pomiędzy punktami dystrybucyjnymi i od szaf dystrybucyjnych do punktów abonenckich. Wykorzystywane są różne systemy prowadzania kabli, umożliwiające prowadzenie kabli pionowych i poziomych w różnych warunkach - wewnątrz i na zewnątrz budynków.

f. Panele krosowe (patch panel) - służą do zarabiania kabli w szafach teleinformatycznych. Połączenia w szafie teleinformatycznej pomiędzy gniazdami panelu krosowego wykonuje się za pomocą krótkich kabli (tzw. patch cordów).

g. Organizery kabli - ułatwiają prawidłowe prowadzenia kabli w szafach. Montowane są między panelami krosowymi. Dobrą praktyką jest korzystanie z nich pomiędzy przełącznikami i routerami. Ułatwiają organizowanie kabli w szafie.

h. Patch cord - jest to krótki kabel sieciowy wykorzystywany do połączenia gniazd w panelach krosowych.

mt

2.     MikroTik RouterOS, jest systemem operacyjnym, bazującym na oprogramowaniu Linux. Został specjalnie przygotowany z myślą o budowie zaawansowanych punktów dostępu i routerów z możliwością zarządzania pasmem.

       System został dobrze przyjęty przez administratorów i ma dziś spore grono wielbicieli, głównie z uwagi na jego prostotę obsługi oraz spore możliwości. Dziś jest „mózgiem” urządzeń Routerboard, oczywiście firmy MikroTik.

     Dzięki temu rządzeniu można między innymi stworzyć na sześć wydajnych Access Pointów, pracujących w różnych standardach, ale zamkniętych w jednej obudowie. Na tym jednak możliwości systemu się nie kończą. RouterOS nie służy tylko do Wi-Fi, ale również jest wykorzystywany do agregacji sieci (seria CCR), routingu i wielu innych rzeczy.

         Urządzenie z tym systemem spełni przede wszystkim oczekiwania właścicieli małych i średnich firm, oraz wymagających użytkowników domowych, którzy cenią możliwość zaawansowanego zarządzania ruchem, a w tym współdzielenie połączenia internetowego. Dodatkowo urządzenie cechuje się niskim zapotrzebowaniem na moc, które wynosi jedynie do 2W. Mamy też wybór kilku wersji systemu: level 3, 4, 5 i 6, które różnią się od siebie funkcjonalnością.

3.     Możliwości i największe zalety MikroTik RouterOS

    MikroTik RouterOS, który docelowo znajduje się w routerach łotewskiej firmy, daje spore pole do popisu administratorom sieci, takie jak możliwość budowy kilku niezależnych Access Pointów w jednej obudowie i możliwość zdalnego zarządzania przez stronę WWW. To jednak dopiero początek.

SYSTEM POSIADA MIĘDZY INNYMI TAKIE MOŻLIWOŚCI JAK:
•    tryb pracy punkt dostępu, klient, WDS i inne;
•    obsługa WPA, WPA2, EAP, WEP;
•    wirtualne punkty dostępowe (obsługa kilku SSID z różnymi zabezpieczeniami na jednym interfejsie)
•    elastyczna kontrola dostępu do sieci bezprzewodowej (Access List, Connect List)
•    interfejsy typu most, obsługa VLAN-ów tagowanych, grupy interfejsów (bonding)
•    w pełni programowalna zapora sieciowa z funkcją NAT dla protokołów 3 warstwy
•    osobna, w pełni programowalna zapora sieciowa z funkcją NAT dla protokołów 2 warstwy
•    obsługa IPv6, osobna zapora sieciowa IPv6
•    obsługa IPsec;
•    VPN – serwer i klient L2TP, PPTP, OpenVPN, IPsec (tylko TCP)
•    serwer i klient PPPoE;
•    serwer i klient DHCP;
•    możliwość filtracji ruchu p2p;
•    HotSpot;
•    trasowanie dynamiczne RIP, OSPF, BGP;
•    Web proxy (Pośrednik HTTP);
•    SOCKS proxy;
•    DNS cache;
•    serwer i klient RADIUS;
•    serwer i klient NTP;
•    obsługa ISDN;
•    i wiele, wiele innych.

               Poza wieloma możliwościami, system ma mnóstwo innych zalet. Pomocne są częste aktualizacje, które poprawiają błędy i dodają nową funkcjonalność. Na jej brak nie można jednak narzekać nawet w podstawowej wersji. Jakby tego było mało, łotewski producent daje nam dodatkowe oprogramowanie, które między innymi rozszerza system o bardziej precyzyjne monitorowanie sieci. Dodatkowo sami administratorzy mogą pisać przydane skrypty.
Bezpieczeństwo przede wszystkim Nie ma chyba większego koszmaru dla administratora sieci niż skasowanie danych czy ustawień. Podobnie jak wiele innych systemów, również MikroTik RouterOS zapewnia nam bezpieczeństwo. Po skonfigurowaniu systemu oraz interfejsów, można wyeksportować ustawienia jako zrzut poleceń, które wykonaliśmy od momentu instalacji systemu, lub do specjalnego pliku zapasowego, w którym trzymane są wszystkie informacje konfiguracyjne. W ten sposób zaoszczędzimy sobie wiele pracy i czasu w przypadku ewentualnej awarii.

 
WinBox MikroTik
winbox   winbox
V.2.2.18                         V.3.17

FIREWALL FILTER

Przeznaczeniem programu Winbox jest umożliwienie zarządzania i konfiguracji systemu MikroTik za pomocą graficznego interfejsu użytkownika. Klikając na obrazek Winbox zostanie rozpoczęte ściąganie pliku winbox.exe.Any desk

AnyDesk to innowacyjny klient zdalnego pulpitu, charakteryzujący się wysoką płynnością i jakością przesyłanego obrazu, umożliwiający pracę na komputerze, do którego nie mamy fizycznego dostępu, a możemy się z nim połączyć przez sieć lokalną lub internet.GUM
Serwery czasu

        Główny Urząd Miar udostępnia poprzez Internet usługę umożliwiającą synchronizację czasu w systemach komputerowych z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce. Usługa jest realizowana poprzez dwa serwery czasu o nazwach:

tempus1.gum.gov.pl
tempus2.gum.gov.pl

Serwer


SCHRACK
WIPI-TECH
esk
ESKAb
tel


© wipi-tech